Pages

29 Kasım 2010 Pazartesi

Biletix Sözüm Sana!!

Melabaa Melabaa !!

Bu aralar yine birikmiş bir listem var bloga yazılacaklar başlığı altında..Ama bu birikmiş listenin aksine bende yazı yazacak ne zaman vardı ne de fiziksel kuvvet.. İş, Vizeler, Kurs derken hep boşladım tabi güzel blogumu..Ama geçirdiğim bu haftasonu ve başıma gelen bunca tuhaf serüvenler dizisinden sonra tabi artık dayanamadım kendime bir zaman yaratmışken bu fırsatı kaçırmayayım dedim oturdum bilgisayarımın başına..

Şimdi efenim geçen haftadan beri sınavlarla boğuşuyordum genelde pek parlak olmasada Cüneyt Hocamın dersinden hakkım olan 90 ı aldığımı mutlulukla belirtmek isterim.

Neyse haftasonu benim için çok güzel başladı çünkü dostlarımla harika bir gece geçirdim.. Beraber eskiyi andık, içtik, güldük derken bir güzel iş sonrası cuma geçirmiş oldum.
Cumartesi günü ablam ve kuzenim geleceği için erkenden güne başladım ki akşama kadar hazır olayım..Ablamla kuzenim geldi bu arada benim başıma türlü türlü şeyler geldi, telefonumu kaybettim sonra şakalı bir şekilde buldum, taksici amca benimle dalga geçti falan filan :)
Tabi biz sadece talihsizlikleri bunlarla bitti sandık ama yanılmışız.
Cevahir BILETIX'ten Pazar günkü GS-BJK maçına(O maç da ayrı bir blog konusu olur) internet üzerinden aldığımız biletleri teslim almaya gittik. Babamın kartıyla aldığımız bir bilet vardı ama babam gelemediği için bileti teslim almaya biz gittik doğal olarak.. Biletix prosedürüne göre bilet kimin kartıyla alındıysa onun gelip teslim alması gerekiyor. Ama daha önce ben bileti bu şekilde annemin kartıyla kendi kimliğimi göstererek almıştım yine aynı iyi niyetle alabileceğimizi düşündüm. Neyse Cevahir Biletix'teki adını bilmediğim -kusura bakmayın- dallama bileti teslim etmediği gibi bunu en terbiyesiz ve seviyesiz haliyle belirtti. Tabi benim damarıma bastığı için tüm sinirimi ondan çıkardım. Hele bide o pişkin tavrı yok mu Allahım çıldırdım çıldırdım.. Neyse işin özü Biletix'in bu saçma uygulaması yüzünden az kalsın maça gidemiyordum neyseki Stad gişesindeki arkadaş insaflı çıktı ki alabildik bileti.
O yüzden başlığa ithafen diyorum ki
"Hey Biletix Sözüm Sana!!"
-Madem müşteri ve kimlik güvenliği için böyle bir uygulama getiriyorsun o zaman buna alternatif çözüm yolları neden getirmiyorsun, kredi kartı kullanmayan bir birey ailesinin kredi kartından alışveriş yapsa illaki anası babası mı kalkıp gidip alacak bileti, kimse kimseye sürpriz yapamayacak mı nebileyim başka şehirden bilet alınamayacak mı Biletix olmayan şehirler tabi bunlar..
-Madem uyguluyorsun bu prosedürü hem de bu kadar katı bir biçimde neden bazı firmaların yaptığı gibi kart sahibi dışında kartı alabilecek alternatif bir isim yazılması için sitene niye bir küçük kutucuk açmıyorsun zor bir şey midir bu?
-Her şeyden geçtim müşteri memnuniyeti diye bir şey hiç duymadın mı sen!! Bir kereye mahsus da olsa müşteri tüm meshuliyeti kabul ettiği şartlarda niye bileti kendisine teslim etmiyorsun..
-He birde niye Biletix gişelerinde nasıl konuşacağını bilmeyen, suratsız, müşteri memnuniyetini sıfıra indiren işe yaramazları çalıştırırsın..
Sorarım Sana eyy Biletix!!
Bence düşün bunları bir bir belki uygularsın da benim gibi daha çok kez madur olmuş Biletix gişesi madurlarına bir faydan dokunur !!


==> Bu da benim AntiBiletix logom hahaha :)

Ohh rahatladım arkadaşım. Dün de Biletix'e mail attım yazdım da yazdım.. He bir de Cevahir Biletixteki o adını sanını bilmediğim elemanı da şikayet ettim vallahi de ettim billahide.. Bulsun cezasını ..Nerede müşteri memnuniyeti nerede güleryüzlü çalışan ..pehhh !!

Neyse günü tabi böyle kötü kapamadık kuzenler ve ablayla felekten bir gece geçirip tüm bu tatsız günün acısını çıkardık. Ertesi gün de GS-BJK maçına gittik de gitmesine dedim ya o maç başlı başına bir blog yazısı.. :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...